06 grudnia 2022

Mikołajkowy maraton czytania „Nasz sposób na…książkę”

6 grudnia biblioteka szkolna już po raz ósmy zorganizowała mikołajkowy maraton czytania „Nasz sposób na…książkę”.

Impreza miała na celu propagowanie czytelnictwa, biblioteki i książki. Przez 6 godzin czytaliśmy głośno wybrane opowiadania z książki "Dziennik Cwaniaczka. Krótka piłka", "Czerwona kartka dla Sprężyny" oraz "Wszystkie kolory świata". Czytanie rozpoczęła p. Dyrektor Izabela Graff-Miśta.

W maratonie wzięło udział 10 klas 3 – 6, czyli ok. 220 uczniów i 8 nauczycieli. W każdej klasie do głośnego czytania przygotowało się ok.2-3 uczniów (w sumie 27) pozostali słuchali i kibicowali swoim kolegom. Maratonowi towarzyszyła wystawka książek (zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa), które warto przeczytać.