12 października 2023

Tydzień empatii - #PROGRAMEMPATYCZNAKLASA

W dniach 9-12.10 w naszej szkole obchodzony był tydzień empatii który jest częścią programu „Empatyczna klasa”. Uczniowie biorący udział w projekcie zrealizowali pierwsze zadanie: Bieg w Piżamach na znak solidarności z dziećmi przebywającymi w szpitalach onkologicznych. Kolejnego dnia uczniowie wysłuchali opowiadania "koniczynowy dywan" z książki "Przyjaciele żyrafy - bajki o empatii". Potem wspólnie odpowiedzieli na pytania dotyczące empatii i bliskości. W klasach dzieci wykonały portret żyrafy Bibi. Trzeci dzień był dniem na żółto na znak solidarności z cierpiącym, natomiast czwartego dnia na korytarzu wyrosło empatyczne drzewo na które klasy biorące udział w projekcie przyczepiały swoje serca z dobrymi życzeniami. W klasach została również rozstrzygnięta i omówiona zabawa "niewidzialny przyjaciel" w której dzieci losowały osobę której będą pomagać w ciągu tygodnia empatii.