21 kwietnia 2023

Dzielnicowy Tydzień Bezpieczeństwa

W dniu 21 kwietnia w ramach „Dzielnicowego  Tygodnia Bezpieczeństwa” w Naszej Szkole odbył się apel dla uczniów klas VI-VIII, którego tematyka poświęcona była zagadnieniom związanym z cyberprzemocą.

Podczas tego mini-wykładu, uczniowie dowiedzieli się czym jest cyberprzemoc, czym się przejawia, jakie są skutki, konsekwencje oraz sposoby zapobiegania. Dowiedzieli się też co zrobić, gdy sami, lub ktoś w otoczeniu doświadczył cyberprzemocy.

Apel prowadzony przez nauczyciela Mariusza Cichonia oraz dwoje przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego - Juliusza Karwata oraz Zuzy Lenarczyk - zainteresował uczniów którzy chętnie brali aktywny udział w apelu, zadawali oraz odpowiadali na pytania.

Mamy nadzieję, że wiedza która dziś została przedstawiona, pomoże naszym uczniom w bezpiecznym korzystaniu z dobrodziejstw, które na pewno odpowiednio użytkowany, Internet nam daje.