21 lutego 2022

"Velvet. Piątka dla Natury"

Klasy 3c i 3d do 28 stycznia realizowały programu „Velvet. Piątka dla Natury”. Celem tego programu było wspieranie edukacji ekologicznej w szkołach, aktywizowanie uczniów oraz pedagogów do zmieniania na lepsze ich najbliższego otoczenia i zaszczepienie w dzieciach wiary, że każde, nawet najdrobniejsze działanie na rzecz natury, powtarzane odpowiednio często może prowadzić do realnej zmiany na większą skalę. Program miał przyczynić się również do rozwoju świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, która w przyszłości zaprocentuje w codziennych nawykach. Przeprowadzone zostały zajęcia z pięciu obszarów: troska o drzewa, oszczędzanie wody, segregowanie odpadów, redukcja zużycia plastiku, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Na końcu każdego z obszarów znajdowało się ekowyzwanie – zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie kreatywnym.

Zapraszamy do obejrzenia naszych kreatywnych prac i wzięcia udziału w głosowaniu.

Każda nasza praca, przed dopuszczeniem jej do rywalizacji konkursowej, przeszła weryfikację moderatorów strony i była sprawdzana pod kątem zgodności z Regulaminem

Ogólnodostępne głosowanie publiczności od 1 marca 2022 r.

J. Siemiątkowska i  K. Grudzień Kuczyńska