11 kwietnia 2022

„Bezpiecznie na drodze ze Strażą Miejską”

W dniu 11 kwietnia w teatrze Kamienica odbyło się uroczyste zakończenie konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. W konkursie wzięli udział uczniowie warszawskich szkół podstawowych.

To już piąta edycja konkursu organizowanego wraz z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Piątoklasiści wytypowani w etapie szkolnym zmierzyli się 8 lutego z pisemnym testem. Przez trzy kwadranse w siedzibie Straży Miejskiej przy Sołtyka odpowiadali na pytania związane z bezpieczeństwem.

Do kolejnego etapu przeszły najlepsze drużyny z każdej dzielnicy z zadaniem stworzenia pracy plastycznej na temat: „Bezpiecznie na drodze ze Strażą Miejską”. Dodatkowo musieli pokonać konkurencję sprawnościową – punktowany przejazd rowerem przez Miasteczko Ruchu Drogowego oraz udzielanie pierwszej pomocy.

Prowadzenie uroczystości uświetnił aktor teatru  - Władysław Grzywna.

Szkołę Podstawową nr 285 reprezentowały dwie uczennice z klasy 5b – Natalia Jaskot i Nadia Tokaj.