20 września 2022

Literacka podróż z p. Marcinem Koziołem

20 września 2022 r. uczniowie klas I-VIII wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Koziołem – autorem wielu i książek dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie klasy pierwszych poznali rodzinę puchaczy z serii książek pt. „Pogoda dla puchaczy” napisanych razem z Bartkiem Jędrzejakiem. Wysłuchali wielu ciekawostek o zachowaniu ptaków.
Uczniowie klasy trzeciej bliżej poznali serię książek pt „Wombat Maksymilian”. Książki opowiadają o wielkiej podróży, w którą wyruszył z Australii młody wombat do Buthanu, Chin i Nepalu.
Klasy piąte natomiast rozmawiały na temat lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy”, której p. Marcin jest autorem.
Najstarsze klasy z zainteresowaniem wysłuchały opowieści jak to kiedyś wyglądały komputery i w jakie gry komputerowe grali nasi rodzice. A te i inne ciekawostki opisał nasz gość w książce pt. „Szalona historia komputerów”.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0