20 grudnia 2021

Ogólnopolska kampania społeczna

Klasy 4-6 wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”.

Klasy 4-6 wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Uczniowie razem z wychowawcami napisali i zaadresowali świąteczne kartki do najbliższych.

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:
Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy. To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem, gdy na nie spoglądamy. Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich. Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną. Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny. To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość.