06 grudnia 2021

Witamy w bibliotece szkolnej najmłodszych czytelników klasy: 1a, 1b, 1c

Wyjątkowa wizyta w bibliotece szkolnej

6 grudnia to nie tylko Mikołajki, ale i wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych. Tego dnia w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników.

Uczniowie pod opieką nauczyciela przybyli do biblioteki, aby po raz pierwszy skorzystać z jej zasobów.

Pasowanie poprzedzone zostało teatrzykiem kamishibai pt. "O wilku, który nie lubił czytać".

Po krótkim wprowadzeniu panie bibliotekarki wręczyły każdemu dziecku książkę przygotowaną przez Instytut Książki pt. "Pierwsze Abecadło", która została wydana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Od tej chwili uczniowie klas pierwszych są pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i mamy nadzieję, że będą jej stałymi gośćmi.

Witajcie w świecie książek