01 września 2022

Laboratoria Przyszłości

Z dniem 1.09.2022 r. zakończył się drugi, końcowy etap wydatkowania środków z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Laboratoria przyszłości”. Całość przyznanych środków została przeznaczona na zakup wyposażenia.

W ramach drugiej tury wydatkowania zakupiono wyposażenie do pracowni technicznej (stoły uczniowskie i montażowe, wyposażenie kącika kuchennego, sprzęt AGD do wykorzystania w trakcie zajęć z techniki.
Ponadto zakupiono zestawy nagłośnienia przenośnego, zestawy STEM (programowanie, elektronika), zestawy klocków do nauki kodowania w klasach młodszych.

Zakupione wyposażenie będzie wykorzystywane w szczególności na technice, muzyce, informatyce, naukach przyrodniczych oraz w klasach młodszych. Wyposażenie zakupione w ramach „Laboratoriów przyszłości będzie na pewno wykorzystywane w trakcie kół zainteresowań z wielu przedmiotów, nie tylko wymienionych powyżej, do czego gorąco zachęcam.
Czeka nas jeszcze szereg szkoleń z zakresu wykorzystania zakupionego sprzętu. Do sfinansowania ich zobowiązał się organ prowadzący potwierdzając udział naszej placówki w programie „Laboratoria przyszłości”.

Przy okazji zakupu wyposażenia, Dyrekcja szkoły zdecydowała o przeprowadzeniu kompleksowego remontu pracowni techniczno–muzycznej. Remont został sfinansowany ze środków Dzielnicy Targówek Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej informacji o realizacji programu w naszej szkole znajdziesz pod tym linkiem.