25 kwietnia 2023

Międzynarodowy Dzień Ziemi - apel i pokaz EkoMody

Raz w roku, 22 kwietnia, obchodzimy na świecie Dzień Ziemi. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla swojej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. Czasem wystarczy dokręcić kran, zgasić niepotrzebną żarówkę, odnieść do neutralizacji zużyte baterie, aby Ziemia poczuła się zadbana. To od nas zależy jej wygląd za 10 czy 100 lat !

W naszej szkole w tym roku uroczystości związane z obchodem Dnia Ziemi odbyły się 25 kwietnia. Uczniowie naszej Szancerówki mogli zobaczyć taniec dla Ziemi i przedstawienie przygotowane specjalnie na tą okazję. Uroczystość zakończył pokaz mody ekologicznej „Z modą przez wieki”.

Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym domem i każdy powinien dbać o nią na co dzień, nie tylko w trakcie jej święta!