01 lipca 2024

Programowanie = Nasz Drugi Język w Naszej Szancerówce

W roku szkolnym 2023/2024, jako jedna z 12 szkół w Warszawie i jako jedna z 34 szkół w Polsce, mieliśmy okazję brać udział w niezwykłym projekcie.
Był to pilotaż powszechnego nauczania programowania. Na lekcjach informatyki uczniowie klas 4-6 realizowali nowatorski program nauczania, którego głównym zadaniem nauczenie uczniów podstaw programowania.
Uczniowie ćwiczyli umiejętność podejścia do problemu i jego rozwiązania w sposób jaki robi to informatyk: zrozumienie zadania, zaprojektowanie algorytmu, zapisanie w języku zrozumiałym przez środowisko, z którego korzystamy, testowanie i poprawianie rozwiązania.
Nauczycielami, którzy realizowali program w naszej szkole są Joanna Przychodzień i Robert Jankowski.

Organizatorem inicjatywy Raz na 120 lat i projektu Programowanie = Nasz Drugi Język jest Miron Mironiuk i firma Cosmose AI.
Partnerem edukacyjnym projektu jest Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod, twórca platformy InstaKod i programu nauczania podstaw programowania w klasach IV-VIII SP. Dyrektorem Placówki jest Ewa Gąsienica-Samek.