27 października 2023

Z okazji Roku Aleksandra Fredry...

27 października 2023r. z okazji Roku Aleksandra Fredry odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski, którego głównym celem były: popularyzacja poezji dziecięcej oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali interpretację wybranych bajek Aleksandra Fredry, a starsi ulubione fragmenty ,,Zemsty”. Wszyscy prezentowali wysoki poziom, wykazali się znakomitą znajomością tekstu oraz wrażliwością artystyczną. O przytulny nastrój i dekorację zadbała Pani Dorota Gutowska-Gumowska i dziewczynki z 8d.  Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: Pani Monika Racinowska, Pani Anna Heinrich, Pani Marzena Niewczas. Przyznano miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy IV-VI:

I miejsce – Aleksy Januchta-Michalski, klasa 6d