28 listopada 2023

Dzień Aleksandra Fredry w naszej szkole

We wtorek, 28 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Aleksandra Fredry. Rok 2023 został ogłoszony przez sejm RP właśnie rokiem A. Fredry, pisarz obchodziłby swoje 230 urodziny.
Klasy I - III przygotowały krótkie inscenizacje przedstawiające wybrane wiersze poety, które napisał dla dzieci. Obejrzeliśmy Pawła i Gawła, Małpę w kąpieli, Koguty i wiele innych utworów.
Klasy IV - VI przygotowały plakaty dotyczące życia i twórczości A. Fredry.
Uczniowie wzięli też udział w konkursie recytatorskim, w którym pierwsze miejsce swoim brawurowym wykonaniem utworu Osiołkowi w żłoby dano, zdobył Aleksy Januchta- Michalski z kl. 6d. Na poziomie klas VII - VIII zwycięzcą konkursu został Natan Pański z kl. 7a.
Uczniowie klas starszych przygotowali także prezentacje o A. Fredrze oraz wspaniałe lapbooki na podstawieZemsty. Wszystkie prace i występy można było podziwiać na apelu, który podsumował cały dzień.