21 listopada 2023

PROJEKT „MYŚLĘ, NIE MARNUJĘ”

Uczniowie klasy 7A naszej szkoły biorą udział w projekcie „Myślę, nie marnuje” organizowanym pod patronatem Urzędu Miasta st. Warszawy. Pierwszy etap polegał na sprawdzeniu, co uczniowie wyrzucają do koszy na śmieci. Kolejnym etapem projektu była obserwacja w czasie obiadów, ile pożywienia zostawiają dzieci na talerzach. Po wnikliwych obserwacjach odbyło się w dniu 13.11.2023 roku spotkanie społeczności szkolnej, w skład której wchodzili: Dyrektor szkoły, przewodniczący Rady Rodziców, kierownik stołówki szkolnej, uczniowie kasy 7A, koordynatorzy z Urzędu Miasta st. Warszawy oraz nauczyciel -koordynator projektu z ramienia szkoły. Zebrane dane przeanalizowano, sporządzono wnioski oraz plan działania na najbliższy okres, aby zmniejszyć ilość wyrzucanego jedzenia wśród społeczności uczniowskiej.

Koordynator akcji Ewa Łażewska