29 stycznia 2024

Międzynarodowy projekt eTwinning - jesteśmy koordynatorami! :)

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła jest koordynatorem projektu All around Europe, realizowanym przez klasy 5 i 6 w ramach projektu eTwinning.

Celem projektu jest międzynarodowa współpraca uczniów z Polski, Mołdawii i Turcji, rozwój kompetencji językowych, społecznych, kulturowych i cyfrowych oraz budzenie zainteresowania innymi kulturami i kształtowanie postawy otwartości i szacunku dla odmienności.

Zadaniem uczniów  jest stworzenie krótkiego  przewodnika dla dzieci, zawierającego zdjęcia i informacje na temat najpiękniejszych miejsc w państwach partnerskich (tj. zabytki, kultura, atrakcje, tradycyjna kuchnia i potrawy). Przygotowane prezentacje w PowerPoint zostaną opublikowane na stronie Twinspace.

Koordynatorzy projektu

Bożena Rusak