02 października 2024

80 drzew na 80. rocznicę Powstania Warszawskiego

W naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie upamiętniające 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas trzecich, pierwszych oraz dzieci ze świetlicy wzięły udział w sadzeniu czerwonego klonu, który będzie żywym pomnikiem odwagi i determinacji Powstańców Warszawskich.

Podczas ceremonii, p. Ewa Sobko - Dyrektor, p. Beata Michalec - Przewodnicząca Komisji Edukacji m.st. Warszawy, p. Renata Niewitecka - Przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska m.st. Warszawy, p. Dorota Kozielska - I Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i p. Monika Rutkowska - Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy wyjaśniły uczniom symbolikę i zamysł akcji. Drzewo, jako symbol życia i odrodzenia, ma przypominać o odwadze i poświęceniu powstańców, a także inspirować młode pokolenia do pielęgnowania wartości takich jak wolność, solidarność i patriotyzm.

Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w sadzeniu drzewa, a cała uroczystość przebiegła w atmosferze refleksji i szacunku. Był to ważny moment, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.