14 grudnia 2022

Wieczór z Gwiazdą

Podobno szczęście lubi odwzajemniać uśmiech i nie lubi ponuraków. 13 grudnia cała sala gimnastyczna wypełniła się śmiechem i uśmiechem podczas ,,Wieczoru z gwiazdą”, którego bohaterem był p. Robert Górski – absolwent naszej Szkoły, polski artysta kabaretowy, komik, satyryk, lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju, scenarzysta i odtwórca głównej roli w serialu „Ucho Prezesa”. Swoją obecnością zaszczycili nas także wychowawczyni p. Maria Mosak oraz koleżanki i koledzy z klasy Pana Roberta. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Były wspomnienia, żarty i anegdoty. Pani Dyrektor Ewa Sobko przeprowadziła pełen wzruszeń i wspomnień wywiad, podczas którego społeczność szkolna i zaproszeni goście mogli dowiedzieć się wielu ciekawych historii z życia naszego gościa. Lata spędzone w Szancerówce, w jednej klasie z „Góralem”, w filmie zmontowanym przez p. Roberta Jankowskiego, wspominali absolwenci. Do refleksji nad przemijaniem i pięknymi chwilami w życiu nakłoniły zgromadzonych nasze wokalistki: Lena Horak, Julia Matyjasek, Natalia Jurska i Aleksandra Mróz. Nie mogło też zabraknąć kabaretu. Młodzi debiutanci: Kamil Tułodziecki, Szymon Kościuszko i Aleksy Januchta-Michalski skeczem z życia szkoły rozśmieszyli widownię do łez. Również nasz gość rozbawił widownię krótkim występem. Pomysłodawczynią, reżyserką oraz autorką scenariusza „Wieczoru z gwiazdą” była p. Danuta Kochanowska. Oprawę muzyczną całej imprezy przygotował p. Tomasz Strąk, a talentem literackim wsparła p. Monika Racinowska. Piękna scenografia to dzieło p. Doroty Gutowskiej-Gumowskiej, p. Janiny Kuciewskiej, p. Elżbiety Zajdel i p. Ewy Batorowicz. W roli konferansjerek wystąpiły p. Danuta Kochanowska i p. Jowita Januchta-Michalska.
Spotkanie uświadomiło nam, że warto czasem poddać refleksji to, jak postrzegają nas inni. Przyjrzeć się sobie z życzliwością i odwagą. I dużo się śmiać. Bo śmiech otwiera nam drzwi do spotkania, rozmowy. Uzdrawia. Przedłuża życie. Zatem śmiejmy się i żyjmy dłużej.

Dziękujemy Panu Robertowi Górskiemu za odwiedzenie naszej Szancerówki.