08 czerwca 2024

Ogólnopolskie Wybory Książek - wyniki

W dniach 27-29 maja, w naszej szkole odbyły się "Ogólnopolskie Wybory Książek". Wzięło w nich udział 381 uczniów z klas 1-8, którzy mieli możliwość wyrazić preferencje czytelnicze głosując na swoje ulubione książki. Każda osoba biorąca udział w wyborach mogła zagłosować na 1-3 tytuły, zgodnie z instrukcją na karcie do głosowania. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza w skład której weszły wolontariuszki z klasy 7c. Po zakończeniu głosowania wszystkie głosy zostały skrupulatnie zliczone, a następnie zostały zamieszczone na platformie "Ogólnopolskich Wyborów Książek". Po zsumowaniu wyników Wyborów ze wszystkich zgłoszonych placówek, zostanie sporządzony wykaz ogólnopolski, który zostanie przekazany do instytucji, organizacji i mediów zainteresowanych tematem czytelnictwa.

Najpopularniejsze książki (serie) wśród naszych uczniów z klas 1-3 to: "Cukierku, ty łobuzie!" i "Dziennik Cwaniaczka". Natomiast w klasach 4-6 dużą popularnością cieszyły się książki (serie): "Akademia Pana Kleksa" i "Opowieści z Narnii"W starszej grupie czytelników z klas 7-8 najwięcej głosów oddano na książki (serie): "Harry Potter", "Balladyna".

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację Ogólnopolskich Wyborów Książek w naszej szkole, w szczególności uczennicom z Komisji Wyborczej, oraz wszystkim uczniom za udział w wydarzeniu.

Razem tworzymy naszą bibliotekę.

Całe sprawozdanie dostępne jest pod TYM LINKIEM