19 stycznia 2023

PLAN DALTOŃSKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Nowy rok, nowy krok! Naszych przedszkolaków z początkiem stycznia czekały duże zmiany. Wdrażanie planu Daltońskiego opierającego się na samodzielności, odpowiedzialności, wolności, współpracy i refleksji przyniosło dużo zadowolenia i fascynacji dzieciom i wychowawcom. Dzieci uczą się planowania zadań tygodniowych - kolorami określają, którego dnia wykonają swoją pracę. Samodzielnie nakładają sobie posiłki. Dzielnie pracują w parach lub niewielkich grupach, a także dostają zadania do wykonania według instrukcji przygotowanej przez nauczyciela. W salach pojawiły się także kąciki plastyczne. Wychowawcy grup systematycznie przygotowują liczne pomoce dydaktyczne, które dzieci wykorzystują podczas zajęć i w czasie wolnym.