22 listopada 2022

Wyjątkowa wizyta w bibliotece szkolnej

22 listopada to wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych.

Tego dnia w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet czytelników.

Uczniowie pod opieką wychowawców przybyli do biblioteki, aby po raz pierwszy skorzystać z jej zasobów.

Pasowanie poprzedzone zostało teatrzykiem kamishibai pt. "O wilku, który nie lubił czytać".

Po krótkim wprowadzeniu nauczyciel-bibliotekarz wręczył każdemu dziecku książkę przygotowaną przez Instytut Książki pt. "Pierwsze Abecadło", która została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Od tej chwili uczniowie klas pierwszych są pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i mamy nadzieję, że będą jej stałymi gośćmi.