21 czerwca 2022

Orzeł Targówka

"Orzeł Targówka" to prestiżowy konkurs, w którym mogą wziąć udział wszyscy uczniowie z Targówka. Laureatami nagrody Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy są młodzi ludzie z wybitnymi osiągnięciami w nauce i wzorowej postawie.

Tegoroczna XIII edycja Konkursu "Orzeł Targówka", odbyła się 21 czerwca w Domu Kultury "Świt".

Spośród 39 osób nominowanych, nagrodę otrzymało 16 uczniów posiadających nie tylko średnią ocen, powyżej 5,0, ale odznaczających się umiejętnościami językowymi, sportowymi oraz wrażliwością społeczną.

Z naszej szkoły nagrodę otrzymał podopieczny p. Roberta Jankowskiego - Mikołaj Korowaj z klasy 8e.

Podczas uroczystości osobiście życzenia Orłom Targówka złożyli: Małgorzata Kwiatkowska - burmistrz dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Jędrzej Kunowski - wiceburmistrz Targówka oraz Witold Harasim - przewodniczący Komisji Rozwoju Rady Dzielnicy Targówek.

Laureaci otrzymali statuetkę zaprojektowaną i wykonaną przez rzeźbiarza Ryszarda Piotrowskiego, nagrody rzeczowe, a także nagrodę specjalną - rejs po Wiśle z przewodnikiem, zabytkowym statkiem LOEWENTIN z 1892 roku.