30 stycznia 2023

FILMOWA PRZYGODA W ŚWIETLICY

W ostatnim tygodniu stycznia Świetliczki z kl. 2 realizowały Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturąmi mi do twarzy". W ramach tego projektu dzieci uczestniczyły w cylku zajęć pt. "W niemym kinie", "Filmowa przygoda" oraz "Telewizja- dziesiątą muzą". Świetliczaki poznały historię kina, proces tworzenia kreskówek, dowiedziały się jak powstaje dubbing. Same tworzyły ścieżkę dźwiękową do fragmentu bajki. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różne modele telewizorów, zmieniających się z upływam czasu oraz uczestniczyły w projekcji starych filmów animowanych pt. "Bolek i Lolek" , Reksio", "Myszka Miki". Wykonały  pracę plastyczną "Kadr z filmu" oraz pracę techniczną " Telewizor z dawnych lat". Zajęcia dostarczyły dzieciom dużo pozytywnych emocji.