24 marca 2023

Co robi robot w bibliotece?

W naszej bibliotece zamieszkał sympatyczny mówiący robot edukacyjny. Jeszcze nie ma imienia i czeka na czytelnika, który go nazwie. Zaprasza do wspólnej zabawy z kodowaniem i książką.

Pierwsze zajęcia, wprowadzające podstawy kodowania, odbyły się 24 marca i dostarczyły wielu radości z dobrze wykonywanych zadań. Uczniowie mieli okazję rozwijać logiczne myślenie i inteligencję przestrzenną. Sami decydowali o tym , jak ma się poruszać robot, aby dotrzeć do poszczególnych obiektów rozmieszczonych na planszy.

Zapraszamy do biblioteki na kolejne zajęcia i wspólną zabawę. Na pewno uda nam się zaprzyjaźnić zarówno z nowym mieszkańcem biblioteki, jak i wieloma postaciami zamieszkującymi na kartach książek w tym magicznym miejscu, jakim jest biblioteka.

Mówiący robot edukacyjny SuperDOC został zakupiony do szkoły w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.