06 września 2024

Instrukcja korzystania z katalogu biblioteki szkolnej "e-biblio"

Katalog można przeglądać bez logowania, aby jednak zarezerwować książkę należy zalogować się na swoje konto w systemie LIbrus: W górnym menu klikamy Książki i wchodzimy w zakładkę e-biblio (wejście w panelu ucznia):

W wyszukiwarkę na stronie głównej katalogu wpisujemy tytuł wybranej książki (możliwe są też inne kryteria wyszukiwania, ale to wydaje się najprostsze):

Wyszukiwarka odsyła nas do wszystkich wydań danego tytułu. Wybieramy to, które nas interesuje i przechodzimy dalej (lub już na tym etapie rezerwujemy wybraną pozycję klikając środkowy znaczek, znajdujący się w prawym dolnym rogu każdego opisu. System sam wybierze jeden spośród dostępnych egzemplarzy).

Na kolejnej stronie pod opisem bibliograficznym książki znajduje się informacja o jej dostępności. Zaznaczamy dostępną (do wypożyczenia) pozycję i klikamy Rezerwuj:

Informacje o rezerwacji znajdziemy na swoim koncie w e-biblio, które widoczne jest w prawym górnym rogu strony:

Zarezerwowana książka pojawi się w naszym panelu z e-biblio:

Rezerwacja trwa dwa dni. Po tym czasie (w przypadku nieodebrania zamówionej pozycji) zostaje ona anulowana. W momencie wypożyczenia książki zmienia się jej status na naszym koncie z zarezerwowano na wypożyczono:

DOSTĘP DO E-BIBLIO MAJĄ TYLKO UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE!

NIE MA DOSTĘPU DO PROGRAMU Z KONTA RODZICA!

Zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się  z możliwościami programu, który umożliwia bezpośredni kontakt z biblioteką szkolną.