30 września 2022

16. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”

W dniach 26-30 września 2022 r. w Warszawie odbyła się kolejna, 16. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”, która  jest największym w Polsce wydarzeniem dotyczącym kwestii zagrożeń i bezpieczeństwa online. Skierowana była do przedstawicieli instytucji edukacyjnych, organizacji pozarządowych, administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości oraz branży internetowej.
W tym roku wydarzenie  miało charakter hybrydowy. Tak, jak w poprzednich latach spotkanie było transmitowane na żywo, ale część osób mogła wziąć udział w konferencji osobiście w Warszawie.
Organizatorem konferencji było Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą NASK Państwowy Instytut Badawczy i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym Partnerem była Fundacja Orange, a Partnerami Google i Librus.

Spotkania poświęcone były m.in. kompetencjom cyfrowym, nadużywaniu Internetu, zachowaniom ryzykownym młodzieży (seksting transakcyjny), profilaktyce zagrożeń online dzieci i młodzieży, cyberprzemocy w sieci czy równowadze online i offline po pandemii.

W konferencji uczestniczyła Pani Katarzyna Tanert-Terejko (nauczyciel bibliotekarz oraz nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa), która służy pomocą i z chęcią podzieli się zdobytą wiedzą. Dodatkowo w szkolnej bibliotece dostępne są materiały edukacyjne dla rodziców, nauczycieli i uczniów. Dzięki materiałom edukacyjnym uczniowie będą mogli szczegółowo poznać problemy związane z ich bezpieczeństwem "w sieci". Zapraszamy także Rodziców do zapoznania się z publikacjami, które można wypożyczyć.