19 czerwca 2024

Orzeł Targówka 2024

Orzeł to król podniebnego świata, ptak mocy, nauczyciel wolności i symbol przywództwa. To jeden z największych i najsilniejszych ptaków, które mogą wzbić się wysoko w powietrze i podbijać przestworza. Nie bez powodu zatem Nagroda Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy nosi nazwę: ,,Orzeł Targówka”. Laureatami nagrody są bowiem młodzi, ambitni ludzie osiągający wysokie wyniki w nauce, zdobywający tytuł laureata olimpiad przedmiotowych, wyróżniający się umiejętnościami sportowymi, językowymi i wielką wrażliwością społeczną.

Nominację do tej prestiżowej nagrody otrzymali: Juliusz Karwat z klasy 8a oraz Maja Racinowska z klasy 8d.  Tegoroczna Gala odbyła się 19 czerwca w Domu Kultury Świt, a prowadzili ją wicedyrektor XIII Liceum Ogólnokształcącego –  Dorota Gołaszewska oraz dziennikarz telewizyjny, prezenter - Krzysztof Skórzyński. Złotą statuetkę zaprojektowaną przez rzeźbiarza Ryszarda Piotrowskiego odebrała uczennica klasy 8d – Maja Racinowska. Towarzyszyli jej w tym ważnym dniu: Pani Dyrektor Ewa Sobko, wychowawca Pani Ewa Maciejczyk oraz rodzic.

Moc wrażeń, fantastyczne emocje, pokazy taneczne towarzyszyły nam do późnych godzin wieczornych. Gratulujemy naszym nominowanym! To wielki sukces! Brawo! Nigdy nie wyzbywajcie się swojej ciekawości świata! Podbijajcie przestworza! Sky is the limit!