07 grudnia 2023

Niezwykła wizyta w bibliotece

7 grudnia to wyjątkowy dzień dla uczniów klas pierwszych.

Tego dnia w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet czytelników.

Uczniowie pod opieką wychowawców przybyli do biblioteki, aby po raz pierwszy skorzystać z jej zasobów.

Pasowanie poprzedzone zostało teatrzykiem kamishibai pt. "O wilku, który trafił do baśniowego lasu".

Po krótkim wprowadzeniu panie bibliotekarki wręczyły każdemu dziecku książkę przygotowaną przez Instytut Książki  pt. "Wnuczka antykwariusza", która została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.

Od tej chwili uczniowie klas pierwszych są pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i mamy nadzieję, że będą jej stałymi gośćmi.