18 kwietnia 2023

Dzielnicowy Tydzień Bezpieczeństwa - dzielnicowa gra "Na ratunek"

18 kwietnia odbyła się dzielnicowa gra „Na ratunek” zorganizowana przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 im. Artura Oppmana.

Reprezentacje 16 szkół podstawowych z dzielnicy Targówek spotkały się na terenie VIII Ogrodu Jordanowskiego aby wykonać wiele ciekawych zadań z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Zadania przygotowały służby: GOPR, WOPR, Policja, Straż Miejska.

Uczniowie klas ósmych mieli okazję zastosować w praktyce wiedzę zdobytą w ramach przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa oraz zdobyć nowe umiejętności z zakresu m.in. samoobrony, ratownictwa wodnego, ratownictwa górskiego a nawet przekonać się jak postrzegają świat osoby niewidome i słabowidzące.

Dzielnicowy Dzień Bezpieczeństwa był okazją do sprawdzenia swojej wiedzy na temat kolarstwa torowego u samego Mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Świata Krzysztofa Maksela oraz poznania ciekawostek dotyczących Legii Warszawa.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczniów klas ósmych w składzie:
Krzysztof Prus 8c,
Mateusz Kruszewski 8e,
Weronika Chyczewska 8e,
Dawid Dmochowski 8g,
Maria Braumberger 8f,
Julia Miliszewska 8f,
Zuzanna Purzycka 8f.

Gratulujemy naszym reprezentantom doskonałego występu; podczas gry wykazali się dużą wiedzą, sprawnością i umiejętnością współpracy. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach zostały nagrodzone równorzędnie, ponieważ każdy kto dba o bezpieczeństwo własne i innych jest dla nas numerem jeden.

Jesteśmy z Was dumni!