21 listopada 2022

21 listopada Dzień Życzliwości - wstążkowy projekt klas czwartych

21 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji klasy czwarte uczestniczyły w projekcie ,,Łańcuchy Życzliwości”. Każda z klas na dwumetrowej wstążce stworzyła swoją własną opowieść. A wszystko inspirowane bajką o dwóch kolorowych kredkach. I tak powstały niesamowite dzieła sztuki naszych zdolnych czwartoklasistów. I choć różnią się techniką wykonania, ze wszystkich można wyczytać jedno: Otwarte serce jest zaproszeniem do przyjaźni, a życzliwość to niewidzialny most, który prowadzi nas do szczęścia i bogactwa wewnętrznego.

Społeczność Szancerówki tworzą, co po raz kolejny udowodnili nasi artyści, ludzie z pasją. Potęga dziecięcej wyobraźni, kreatywność naszych uczniów (i wychowawców!) pokonały i tym razem kolorowy ekran tabletu. Bądźmy off-line. Choć chwilę. Żyjmy. Czujmy. Pomagajmy. Pamiętajmy, że aby trzymać kogoś za rękę, trzeba najpierw swoją dłoń otworzyć.

Monika Racinowska, Janina Kuciewska