08 października 2024

Żonkile dla Powstańców Warszawskich

W dniach 7-10 października 2024 roku, nasza szkoła zorganizowała wyjątkowe wydarzenie –  sadzenie 1200 cebulek żonkili i krokusów. W inicjatywie wzięli udział wolontariusze oraz uczniowie klas 8, którzy pod opieką pani Ewy Łażewskiej i pani Renaty Grelewskiej, w taki sposób upamiętnili bohaterów Powstania Warszawskiego.

Podczas tych dni, uczniowie z zapałem przystąpili do pracy, przygotowując teren pod sadzenie. Wspólnie wyznaczyli miejsca, gdzie miały zostać posadzone cebulki, a następnie przystąpili do ich sadzenia. Atmosfera była pełna entuzjazmu i zaangażowania, a uczniowie z dumą wykonywali swoje zadania, wiedząc, że ich praca ma głębokie znaczenie.

Cała akcja zakończyła się sukcesem, a teren wokół szkoły został wzbogacony o setki nowych cebulek, które na wiosnę zakwitną, tworząc piękny, kolorowy dywan kwiatów. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli, udało się nie tylko upiększyć otoczenie szkoły, ale także uczcić pamięć tych, którzy walczyli o wolność naszego kraju.