13 października 2022

Z wizytą u Pana Kleksa

Dnia 13 października klasa 1c i klasa 3a wybrały się na wycieczkę do Nieborowa. Po 1,5 h podróży autokarem udaliśmy się na zwiedzanie stajni, karmienie koni z ręki,  oraz czyszczenie koni. Wiele frajdy sprawiła nam jazda konna w siodle, przejażdżki wozem traperskim i przejażdżka mini-wagonikami . Nie lada wyzwaniem było  strzelanie z łuku, przejażdżka mini-wagonikami. Po tak atrakcyjnym przedpołudniu posililiśmy się kiełbaską z ogniska i ciepłą herbatą. Następnie spacerem udaliśmy się do Ogrodu w Nieborowie.

W 1983 r. Pałac oraz Ogród w Nieborowie stały się plenerem filmowym dla ekranizacji bajki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”.  Bazując na tym wydarzeniu została opracowana niecodzienna ścieżka edukacyjna. Poprzez zabawę zapoznaliśmy się z fabułą bajki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa”. Uczestniczyliśmy  w niezwykłej lekcjach, która różniła się od tradycyjnych zajęć w szkole. Poznaliśmy kleksografię, przędzenie liter oraz leczyliśmy chore sprzęty.