20 listopada 2023

Za tymi drzwiami zadziała się magia...

Nasza biblioteka przeszła prawdziwą metamorfozę! Po remoncie przeprowadzonym w wakacje, zyskała nowy, bardziej przyjazny i estetyczny wygląd.

Trzeba przyznać, że nowy wystrój ROBI WRAŻENIE.

Aby uatrakcyjnić to wyjątkowe miejsce, powiększono bibliotekę o pomieszczenie administracji oraz salę świetlicy. Ściany pomalowano w jasnych odcieniach niebieskiego. Wymieniono panele podłogowe, panele ścienne do opierania się podczas siedzenia. Nowe ustawienie regałów w połączeniu z kolorystyką ścian optycznie powiększyły pomieszczenie. Regały zostały ustawione w taki sposób, aby umożliwić jeszcze lepszy dostęp do książek naszym czytelnikom. Wydzielono odrębne strefy cichej pracy dla nauczycieli i uczniów oraz strefę dla uczniów, którzy chcą skorzystać z komputerów.

Dla młodszych uczniów przygotowano kącik z niskimi półkami, dywanem i kolorowymi poduszkami i pufami. To bardzo przytulne miejsce, które zachęca do odpoczynku z lekturą, wystarczy tylko sięgnąć na półkę…

W tym miejscu panie bibliotekarki chcą bardzo PODZIĘKOWAĆ Dyrekcji oraz Rodzicom naszej szkoły za przeznaczenie funduszy na zakup przedmiotów, które uzupełniły i „ociepliły” wystrój biblioteki.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób nasza szkolna biblioteka wygląda nowocześnie, jest estetyczna, przestronna i przyjazna. Po prostu – jak z obrazka!