22 grudnia 2022

Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiążą się przepiękne zwyczaje. Jak co roku, wiele z nich zostało przeniesionych w nasze szkolne mury.

Każda klasa oraz szkolne korytarze zostały pięknie udekorowane. Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był już całkowicie poświęcony tematyce świątecznej. Od rana uczniowie przygotowywali w swoich klasach uroczyste wigilie, aby chwile potem móc połamać się ze sobą oraz swoimi wychowawcami opłatkiem i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Na stołach pojawiły się świąteczne potrawy, a w całej szkole można było usłyszeć wesołe kolędowanie.

Następnie cała społeczność uczniowska wraz z wychowawcami  udali się na salę gimnastyczną, aby obejrzeć przedstawienie pt. „Nie taki diabeł straszny” przygotowane przez uczniów klasy IIb oraz klasy IIIa. Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem całej społeczności uczniowskiej, o czym świadczyły gromkie brawa, jakie artyści otrzymali po występie. Pieczę nad przygotowaniem przedstawienia sprawowała pani Agnieszka Deuszkiewicz, Marzena Niewczas oraz pani Jadwiga Siemiątkowska i Paulina Kotlimowska.