30 września 2022

"Czytamy z sercem" – spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

29 września 2022r. uczniowie klasy 4c uczestniczyli w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z sercem” z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Dnia Serca. Uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawczyni p. Joanny Przychodzień, wybrali się na spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Widłakiem, które odbyło się w Czytelni Naukowej nr 1 Biblioteki Publicznej Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. Całe to wydarzenie było transmitowane online, dzięki czemu w spotkaniu wzięło udział ponad tysiąc osób z całej Polski.

Akcja „Czytamy z Sercem" jest ogólnopolską inicjatywą czytelniczą i edukacyjną zorganizowaną w ramach obchodów dwóch świąt przypadających w tym dniu – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Wspólnie z uczniami innej szkoły wysłuchali fragmentu książki pt. „Dwa serca anioła”. Na zakończenie spotkania, autor odpowiadał na pytania uczniów zgromadzonych w Sali Czytelni Naukowej i tych, którzy zdalnie uczestniczyli w spotkaniu.