29 listopada 2023

Rusza akcja "Szlachetnej Paczki" w naszej szkole

SZLACHETNA PACZKA 2023 Pani Olga lat 36 z synem Dima 10 lat
(Kod rodziny MAZ -949-116082)

Historia rodziny:
Pani Olga prowadziła spokojne życie w Ukrainie. Pracowała w biurze jako asystentka i samodzielnie opiekowała się swoim synem, Dimą. Rodzina mieszkała we własnym mieszkaniu tuż przy wojskowym lotnisku. Gdy tylko rozpoczęła się wojna, pani Olga szybko podjęła decyzję o ucieczce do Polski. Wynajęła małą kawalerkę i podjęła pracę w sklepie spożywczym, ale godziny pracy uniemożliwiały jej opiekę nad synem i po kilku miesiącach musiała zrezygnować.
Obecnie pani Olga pracuje dorywczo jako niania. Nie ma stałej umowy, ani stałych dochodów. Dima chodzi do polskiej szkoły, ale brakuje mu przyjaciół. Podejmuje różne działania w celu poprawy swojej sytuacji finansowej - sama uczy się języka angielskiego, ukończyła kurs języka polskiego, ukończyła studia na kierunku technik usług finansowych i pocztowych, a obecnie czeka na przyjęcie na kurs księgowości. Pani Olga aktywnie szuka pracy, jest zarejestrowana w urzędzie pracy, odpowiada na mnóstwo ogłoszeń w sprawie pracy. Dochód rodziny, na który składa się pensja z dorywczej pracy pani Olgi i pomoc z programu 500+ wynosi 2800 zł, po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania (2300 zł), rodzinie zostaje 250 zł na jednego członka rodziny.

Potrzeby rodziny żywność trwała:
Herbata zielona, melisa, kawa w ziarnach, płatki kukurydziane i czekoladowe, herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, mleko, cukier, olej, konserwy mięsne, konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe, miód, keczup, gotowe sosy i dania w słoikach/puszkach, słodycze dla chłopca żelki, czekolada, soki, koncentrat pomidorowy i pomidory w puszkach.

Środki czystości:
mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, podpaski/tampony, płyn do płukania tkanin, proszek do prania, płyn do mycia naczyń papier toaletowy, chusteczki higieniczne w małych paczkach, ręczniki papierowe, płyn do higieny intymnej, krem ochronny do twarzy dla dziecka, żel pod prysznic i szampon dermatologiczny i hipoalergiczny, środki higieny intymnej.

Odzież, obuwie:
Dima: Kurtka (zimowa), rozm. 152 cm dłuższa ciepła kurtka, dres rozm.: 146 cm, spodnie z gumką (chłopiec jest bardzo szczupły), rękawiczki (całoroczne) rozm. 146 cm, rękawiczki nieprzemakalne/narciarskie, piżama z długim rękawem i długimi spodniami, rozm. 146 cm. Bielizna- bokserki rozm. 146cm. Tenisówki/trampki rozm. 35 (trampki na rzep do szkoły),
kozaki/buty zimowowe rozm. 35, (wyższe zimowe buty na rzepy)
Olga: Kurtka zimowa rozm. S, (dłuższa ocieplana kurtka w ciemnym kolorze), piżama Roz. S, dres ciepły Roz. S, skarpety rozm. 36-38, Kozaki/buty zimowe rozm. 37 (botki na suwak, bez obcasa, ocieplane, na szczupłą stopę).

Materiały szkolne:
zeszyty, bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, plecak, przybory do pisania

Wyposażenie mieszkania:
Kołdra dwie sztuki 160x200, pościel (poszwy, prześcieradło) 2 sztuki, poduszki 2 sztuki 50x70, ręczniki większe 2 sztuki, średnia patelnia na indukcję, pudełko na drugie śniadanie dzielone, bidon na wodę, ścierki kuchenne, mop.

Inne: Laptop - może być używany
Szczególne upominki: Olga perfumy/krem dermatologiczny, Dima: Lego Technic

Jest możliwość wpłat pieniężnych na konto Rady Rodziców szkoły z dopiskiem „Szlachetna Paczka 2023”, z uzyskanych wpłat zostaną zakupione brakujące rzeczy z listy potrzeb rodziny:

41 1090 2590 0000 0001 5579 0280

Rzeczy proszę przynosić do pokoju n-li WF do 14.12.2023, koordynator akcji Ewa Łażewska i wolontariusze SP 285.

W dniu 16.12.2022 paczki zostaną przekazane do punktu zbiórki.