14 listopada 2022

Wolontariusze SP 285 zapraszają do pomocy w przygotowaniu Szlachetnej Paczki

HISTORIA RODZINY:

Pani Halina przez lata pracowała w jednym z warszawskich szpitali. Jej praca polegała na pomocy innym. Lubiła ją ze względu na swoją otwartość oraz sympatię do ludzi. Każdą wolną chwilę spędzała z mężem. Niestety dobrą i szczęśliwą codzienność przerwała nagła śmierć męża. Wraz z tym traumatycznym przeżyciem, pani Halina straciła męża, przyjaciela oraz najbliższą sobie osobę. Co smutniejsze, małżeństwo nie doczekało się potomstwa, a do pani Haliny wkradła się wielka samotność. Obecnie od 13 lat jest na emeryturze. Stratę męża wspomina jako największą traumę, z którą przyszło jej się zmierzyć. Ze względu na stopniowe tracenie wzroku w młodości przeszła operację, lecz zabieg nie wyeliminował przyczyny, problemy ze wzrokiem stale jej towarzyszą. Z racji wieku pani Halina ma problemy z sercem, choruje przewlekle na cukrzycę, nadciśnienie, Hashimoto oraz ma problemy z kręgosłupem. Czasami w życiu pani Haliny są takie sytuacje, że potrzebuje pilnej konsultacji specjalisty, na którą musiałaby czekać bardzo długo na NFZ. Jej emerytura wynosi 2350 zł a po odliczeniu opłat oraz lekarstw w łącznej kwocie 1505 zł na życie zostaje jej 845 zł.

POTRZEBY RODZINY:

Najważniejsza potrzeba:

Okulary korekcyjne

Pani Halina 13 lat temu przeszła operację oczu. Wymagane są specjalnie dobrane szkła (najlepiej u optyka, u którego były dobrane poprzednie okulary). Obecne okulary mają ponad 8 lat i wymagana jest zmiana szkieł na mocniejsze. Mają również wiele rys na szkłach oraz zużyte oprawki. Pani posiada receptę na okulary, lecz nie stać jej na ich zakup.

Żywność trwała:

Kasza gryczana ciemna w torebkach, konserwy mięsne, olej, ryż, mąka, mleko bez laktozy, herbata czarna, kawa rozpuszczalna

Środki czystości:

Płyny czyszczące ( płyn do szyb, bref, domestos, cif) mydło / żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, szampon, proszek do prania, szczoteczka do zębów

Pronto do mebli, zmywaki, ręcznik papierowy, chusteczki higieniczne (wagonik), chusteczki nawilżane do higieny intymnej, chusteczki mokre do okularów, zawieszka do WC

Odzież

Obuwie: kozaki/buty  Rozmiar: 38, Uwagi: Pani ma trudność w doborze ze względu na szeroką stopę, w zależności od buta 38/39 ( obecne są dziurawe), komplet na zimę: szalik, czapka, rękawiczki (w kolorze butelkowej zieleni)

Wyposażenie mieszkania:

Czajnik na palnik gazowy 2l (obecny ma uszkodzoną rączkę, uniemożliwia korzystanie)

(Edit: czajnik na palnik gazowy już otrzymaliśmy do Szlachetnej Paczki ?)

Szczególne upominki:

Komplet na zimę: szalik, czapka, rękawiczki w kolorze butelkowej zieleni

Rzeczy proszę przynosić do pokoju n-li WF do 7.12.2022, koordynator akcji: Ewa Łażewska i wolontariusze SP 285.

W dniu 10.12.2022 paczki zostaną przekazane do punktu zbiórki.