XVII edycja Warszawskiego Konkursu Czytelniczego "Magia Lektur"

Nasza szkoła jest organizatorem Warszawskiego Konkursu Czytelniczego Magia Lektur. W tym roku szkolnym miała miejsce jego XVII edycja, a lekturą przewodnią była Mitologia Grecka Jana Parandowskiego. W I etapie konkursu rywalizowało 119 uczniów i uczennic warszawskich szkół podstawowych, których zadaniem było rozwiązać test wiedzy sprawdzający znajomość lektury. Do finałowego etapu przystąpiło 11 najlepszych. Ci, zmierzyli się w zadaniach sprawdzających wiedzę, spostrzegawczość, logiczność myślenia, znajomość różnych tekstów kultury.

A oto lista zwycięzców:
Miejsce I - Maja Najberg, Szkoła Podstawowa nr 69
Miejsce II - Wojciech Jękot, Szkoła Podstawowa im. Św. Franciszka
Miejsce III - Zofia Jasińska, Szkoła Podstawowa nr 53

Serdecznie zapraszamy nagrodzonych uczestników wraz z opiekunami na uroczystość wręczenia nagród w XVII edycji Warszawskiego Konkursu Czytelniczego Magia Lektur.
         Uroczystość odbędzie się 7 maja 2024r. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie.

Kliknij w zdjęcie po więcej :)