28 listopada 2022

Program "Finansowy elementarz" w grupie przedszkolnej "Podróżnicy"

W listopadzie w grupie przedszkolnej "Podróżnicy" odbyły się  bezpłatne warsztaty  związane z realizacją programu "Finansowy Elementarz". Program realizowany jest przez Fundację Banku Millennium we współpracy z Fundacją Verba. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się skąd biorą się pieniądze i do czego są potrzebne oraz poznały  podstawowe zasady oszczędzania. Ciekawym elementem wykorzystanym w czasie zajęć był cykl książek z Panem Sebastianem, który stał się przewodnikiem dla dzieci w zgłębianiu tajemnic dotyczących pieniędzy. Po zakończonych zajęciach dzieci oraz przedszkole dostało pakiet materiałów edukacyjnych w formie książek, kolorowanek i ciekawych gadżetów. Materiały te posłużą do dalszego pogłębiania wiedzy na temat rozumienia finansów. Każdy przedszkolak otrzymał także dyplom za aktywny udział w spotkaniu.