29 września 2021

Głośno czytać każdy może, zwłaszcza dziś...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Na patronkę wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to także dzień urodzin zasłużonej Polki.

O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej. W ramach akcji grupy oddziału przedszkolnego wzięły udział w spotkaniu z Książkową Wróżką. Dzięki niej przedszkolaki przeniosły się do Baśniowego Lasu i razem z dobrym wilkiem szukały składników do szarlotki.

Panie bibliotekarki nie zapomniały o przyszłych czytelnikach. Z tej okazji zaprosiły wyjątkowego gościa – książkową wróżkę. Dzięki niej przedszkolaki przeniosły się do Baśniowego Lasu i razem z dobrym wilkiem szukały składników do szarlotki.

Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród dzieci w „Szancerówce”.