13 września 2022

TROPICIELE w zajezdni autobusów elektrycznych

13 września dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy TROPICIELI wybrały się na pierwszą wycieczkę, która odbyła się do zajezdni autobusowej na ulicy Stalowej. Przedszkolaki miały możliwość przejażdżki elektrycznym autobusem po zajezdni oraz samodzielnego skasowania biletu autobusowego.  Autobus zawiózł dzieci do myjni autobusowej,  na stanowisko diagnostyczne oraz do stacji ładowania przy której dzieci mogły zobaczyć w jaki sposób ładują się autobusy.  Podczas wycieczki dzieci mogły usiąść za kierownicą autobusu i zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz z bezpiecznej odległości obserwować pracę pracowitych pszczółek zamieszkujących w ulach na terenie zajezdni.  Prowadząca przekazała dzieciom wiele informacji i ciekawostek na temat niełatwej pracy kierowcy. Punktem końcowym było samodzielne wykonanie rysunku przedstawiającego autobus. Dzieci przekazały rysunki kierownikowi w zamian otrzymując gadżety pamiątkowe.