17 września 2021

„Nie śmiecimy, nie brudzimy – o przyrodę się troszczymy”

Dnia 17 września dzieci z grupy „Krasnale” przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” pod hasłem „Nie śmiecimy, nie brudzimy – o przyrodę się troszczymy”. Tego dnia odbywały się zajęcia związane z właściwym segregowaniem śmieci. Dzieci w formie zabawy uczyły się, jakie śmieci wyrzucamy do poszczególnych koszy oznaczonych różnymi kolorami. Zajęciom towarzyszyła pszczółka Gaja, która zwróciła dzieciom uwagę na pozostawianie w czystości miejsc naszego wypoczynku – lasu, parku, a także dbania o estetykę otoczenia w sali przedszkolnej. Na koniec Krasnale wykonały pracę plastyczno-techniczną „Eko- Stworka” , którego zadaniem będzie przypominanie dzieciom o zasadach segregacji śmieci i dbałości o porządek.