NASZA ŚWIETLICA

Kadra pedagogiczna:

Kierownik świetlicy:
Ewa Batorowicz

Nauczyciele - wychowawcy klas I:

Aneta Izbicka
Agnieszka Witowska

Nauczyciele - wychowawcy klas II:

Iwona Bartkowska
Alicja Zimak

Nauczyciele - wychowawcy klas III-VIII:

Iwona Kobieracka
Elżbieta Zajdel

Nauczyciele wspierający pracę świetlicy:

mgr Edyta Adamiak
mgr Mariusz Cichoń
mgr Dorota Gutowska – Gumowska

mgr Ewa Łażewska
mgr Dorota Ozimek
mgr Marta Skonieczna
mgr Jolanta Szewczak
mgr Paweł Zyśk

Świetlica w naszej szkole pełni pozalekcyjną formę wychowawczo-opiekuńczą dla uczniów z klas I-VIII. Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed i po lekcjach w bezpiecznym, miłym otoczeniu, a także stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, odrobienia zadań domowych oraz aktywności ruchowej.

Spędzanie czasu w świetlicy szkolnej sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dzieci. Zajęcia świetlicowe poszerzają wiedzę, rozwijają umiejętności i wychowują. Dlatego szczególny nacisk kładziemy na odpowiedni dobór treści zajęć i metod ich prowadzenia.
Zajęcia prowadzone są według rocznego planu pracy, które realizujemy w formie tematów tygodniowych dotyczących najbliższego otoczenia dzieci: rodziny, szkoły, kolegów. Uwzględniamy także tematykę nawiązującą do dni uroczystych i świątecznych oraz mówimy o zmianach
zachodzących w przyrodzie w ciągu roku.

Zabawa jest obok nauki formą aktywności dzieci i dlatego uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy mają czas na zabawy zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Odpowiednio dobrane gry i zabawy wzbogacają doświadczenia dzieci i angażują je emocjonalnie. Zajęcia w świetlicy szkolnej umożliwiają poznawanie i rozwój zainteresowań uczniów. Przede wszystkim kształtują umiejętność współżycia i współdziałania w grupie, przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw.
Pod tym kątem dobierane są specyficzne formy i metody pracy. Szczególnie popularne wśród dzieci są konkursy o różnej tematyce, zajęcia plastyczne i zajęcia ruchowe.

Rozmawiając z nimi o ciekawych sposobach spędzania czasu, proponując różnorodne zabawy, gry czy warsztaty, staramy się kształtować ich osobowość. Dbamy o wyzwalanie jak największej aktywności poznawczej i twórczej, dlatego w naszej świetlicy realizujemy różne projekty edukacyjne.