Koło Wolontariatu

przy Szkole Podstawowej nr 285 w Warszawie ul. Turmoncka 20 zrzesza chętnych uczniów ze wszystkich klas, którzy chcą:

• nieść bezpłatną pomoc innym,
  • poznać nowych ludzi,
  • wypełnić swój wolny czas,
  • rozwinąć swoje zainteresowania,
  • sprawdzić się,
  • zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia.

Zadania Koła Wolontariuszy:

1. Propagowanie działań charytatywnych i idei wolontariatu. Przygotowywanie  plakatów zachęcających wszystkich uczniów do udziału w przeprowadzanych akcjach oraz informacje o ich efektach.
  2. Pomoc dla Domów Dziecka. Organizowanie zbiórek darów i pieniędzy (np. na wypoczynek letni wychowanków).
  3. Udział w ogólnopolskiej akcji „ Szlachetna Paczka” .
  4. Akcje na rzecz bezdomnych zwierząt.  Zbiórka darów dla wybranego schroniska.
  5. „Wyhoduj i podaruj kwiatek” –akcja z Domem Seniora.
  6. Przygotowanie dekoracji świątecznych dla mieszkańców Domu Seniora.
  7. Włączanie się do akcji ogólnopolskich i warszawskich.
  8. Udział w akcji „Przywróćmy Dzieciom Uśmiech”.
  9. Pomoc fundacjom działającym na rzecz potrzebujących. Pozyskiwanie środków dla fundacji np. „Caritas", Polskiej Akcji Humanitarnej itp.
  10. Propagowanie pozytywnego nastawienia do świata, zdrowego stylu życia, postaw prorodzinnych.
  11. Zamieszczanie informacji o przeprowadzonych akcjach na stronie internetowej szkoły.