21 marca 2024

Edukacja Targówek

Wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek

Zapraszamy na wykład online "Współczesna rodzina jako środowisko wychowawcze" -  15 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00.

Obowiązują zapisy - zgłoszenia do 12 kwietnia:
- ankieta Forms:
- lub zgłoszenia e - mail na adres: kszczawinska@um.warszawa.pl

Wykład wygłosi:

dr Aleksandra Piotrowska

• doktor psychologii
  • pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego
  • konsultant dla rodziców i nauczycieli
  • współdziałacz jako społeczny doradca z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Dziecka
  • zajmuje się propagowaniem wiedzy psychologicznej współpracując w tym zakresie jako ekspert z prasą, a także ze stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi
  • autorka wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich, w tym książek „Szczęśliwe dziecko, czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych”, „Nastolatki pod lupą”, „Między nami samicami”, „Twoje szczęśliwe dziecko, czyli jak być wystarczająco dobrym rodzicem”, „Przedszkolak. Wielki mały człowiek”

Słowo od prelegenta:
Przyjrzyjmy się temu, jak funkcjonują współczesne rodziny, z jakim borykają się problemami i jak wpływają one na warunki rozwoju i wychowywania naszych dzieci. Rozważmy główne zagrożenia dla dobrej kondycji psychicznej dzieci, bardzo przecież różnorodne - konflikty i rozwody, zaniedbywanie dzieci, nadmierna liczba godzin ekranowych. Wskażmy, co mogą zrobić rodzice, aby stworzyć dzieciom wystarczająco dobre warunki rozwoju.
dr Aleksandra Piotrowska

Źródło fotografii: archiwum prywatne dr Aleksandry Piotrowskiej.

Zapraszamy!