24 października 2022

Klasowy konkurs 3a na lekcji „Cicho sza”

Wielki przyjaciel dzieci, Janusz Korczak, mawiał, że gdy uśmiecha się dziecko, śmieje się cały świat. O jakże aktualnej myśli pedagoga pamiętają także dzieci z klasy 3a, bowiem podczas lekcji-innowacji ,,Cicho sza” towarzyszył im nie tylko dobry humor, lecz także moc kolorów skryta w barwnych skrawkach materiału, krepiny, papieru kolorowego. Przestrzeń, w której się znaleźliśmy, zachęcała do inwencji twórczej. Trzecioklasiści z entuzjazmem wykonali swojego Cichoszaka – Przyjaciela Ciszy.  Będzie pomagał nam pracować w skupieniu.

W ramach konkursu klasowego nie można było wyłonić tylko jednego zwycięzcy, bowiem wszystkie prace olśniewały pomysłowością. Całe szczęście, że przezorni jurorzy przygotowali upominki dla wszystkich! Doskonale znają swoich uczniów, dlatego domyślili się, że w każdym dziecku skrywa się artysta. Okazuje się, że wspaniale pracuje się, gdy towarzyszą nam dobry humor i dyskretne rozmowy. Elementy te tworzą atmosferę i zapraszają do wkroczenia w przestrzeń klasy 3a. Przytulną i oswojoną. W przyjaznym miejscu – niczym w domu – możemy otworzyć okno. Na świat. I drugiego człowieka. Zbudować wartościowe dzieciństwo i wracać do niego wspomnieniami. Niech nasze dzieciństwo już zawsze uśmiecha się kolorami!

Monika Racinowska, Jadwiga Siemiątkowska