29 stycznia 2024

EkonoMistrz w naszej bibliotece

Przyjdź i sprawdź swoją wiedzę z ekonomii.

Senat RP ustanowił rok 2024 Rokiem Edukacji Ekonomicznej, widząc istotną rolę, jaką pełni edukacja z zakresu wiedzy ekonomicznej zarówno w codziennym życiu Polek i Polaków, jak i w szerokim ujęciu – w wymiarze efektywnego rozwoju państwa i wzmacniania jego potencjału gospodarczego.

Narodowy Bank Polski przekazał naszej szkole pakiet edukacyjnej gry planszowe dla dzieci w wieku 7+ „ekonoMistrz Junior”, którą z przyjemnością i zaangażowaniem wykorzystują nasi uczniowie.

Gra planszowa "ekonoMistrz Junior" dla dzieci w wieku 7+ umożliwia emocjonującą, dostosowaną poziomem wiedzy i umiejętności do potencjalnego odbiorcy rozgrywkę, jednocześnie zaznajamiając z treściami związanymi z pieniądzem – przede wszystkim oszczędzaniem, wydawaniem pieniędzy i finansami osobistymi.
Gra karciana "ekonoMistrz" to narzędzie edukacyjne i jednocześnie emocjonująca, nieskomplikowana rozgrywka. Pokazuje, że nauka poprzez zabawę jest nie tylko możliwa, lecz przynosi także odpowiednie efekty w postaci pogłębienia wiedzy z zakresu edukacji ekonomicznej. Tematyka gry koncentruje się na zagadnieniach związanych z NBP, ekonomią i bankowością. Gracz po przeprowadzonej rozgrywce poznaje nowe pojęcia z dziedziny ekonomii, dzięki czemu łatwiej może zrozumieć z pozoru trudne terminy.