14 października 2022

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Pewien japoński filozof mawiał, że mądry nauczyciel jest jak ogrodnik, który w ogrodzie pełnym kolców wyhodować potrafi róże. W myśl za japońską mądrością podążyła cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera. I tak oto 14 października 2022 r. nasza szkoła, w tak ważnej chwili, w Dniu Edukacji Narodowej zamieniła się w przepiękną łąkę. Pojawiły się na niej biedronki, pszczółki i stokrotki.

Pani Dyrektor Ewa Sobko powitała wszystkich zgromadzonych gości, złożyła podziękowania nauczycielom za trud włożony w edukację i wychowanie młodego człowieka. Uczniom klas pierwszych życzyła powodzenia i wielu sukcesów.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz dzielnicy: Pani Małgorzata Kwiatkowska Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, Pan Jędrzej Kunowski Zastępca Burmistrza i Pan Jacek Duczman Zastępca Burmistrza. Życzenia nauczycielom i uczniom klas pierwszych złożyła Pani Edyta Pańska Przewodnicząca Rady Rodziców.

Uczniowie klas pierwszych w dniu ślubowania zachwycili gości swoim talentem, mistrzowską grą i śpiewem w krótkim przedstawieniu pt. „Szkoła na łące”.